Ludwig van Beethoven

9,2
415 ocen muzyki
powrót do forum osoby Ludwig van Beethoven

...dlaczego się go wpisuje jako kompozytora filmowego???

to, że jego kompozycje zostają użyte w filmach nie powód by tu był..

w takim razie należy wpisać wszystkich muzyków których piosenki są użyte w
filmach...

Megido

Dzieci, czy kompozytor muzyki filmowej musi tworzyć muzykę TYLKO do filmów?
Jego muzyka jest w filmach więc można go zaliczyć do kompozytorów muzyki filmowej.

użytkownik usunięty
Megido

Ale przecież wszyscy kompozytorzy, których muzyka jest w filmach są wpisani...

I to właśnie jest złe. Niech będą wpisani bo ich muzyka została WYKORZYSTANA w filmie. Lecz nie powinni być oceniani bo NIE TWORZYLI tej muzyki do filmu...

Megido

Hahahahaha ale się uśmiałam Patrzę sobie na ranking kompozytorów FILMOWYCH ,patrzę a tu kto? Beethoven!!!! o Matko Jedyna..... co za inteligentny człowiek go tutaj umieścił? Naturalnie był on świetnym kompozytorem i świetnie się stało, że jego muzykę wykorzystano w filmach, ale ....nie no, brak słów. Przecież on nawet nie wiedział, że będzie istniało coś takiego jak film......

Ann777

ja tez jestem w szoku,ale teraz szukam innych znanych przed wiekami i okazuje sie ze jest na filmweb profil nawet Fryderyka Chopena
http://www.filmweb.pl/person/Fryderyk+Chopin-45867
a najlepsze w tym wszystkim ze Chopen wedłu filmweb często pracuje z Beethovenem i Bachem :) buahahhaha to juz przechodzi ludzkie pojęcie

użytkownik usunięty
konrii_2

moze ktorys z nich dostanie posmiertnego Oscara

konrii_2

Jest też Mozart, Napoleon, Hitler oraz bracia Kaczyńscy.

Megido

Tyle że istnieją filmy, w których nie ma muzyki stworzonej przez kompozytorów filmowych, a jedynym tłem muzycznym jest klasyka – w takiej sytuacji utwory nieżyjących od dawna kompozytorów są integralną częścią filmu, w niczym nie różniącymi się od kompozycji Williamsa, Shore’a, Mansella, Hisaishiego czy Elfmana. Jako przykłady warto wspomnieć chociażby o „Kigeki” z muzyką Schuberta, „Mori no densetsu” z muzyką Czajkowskiego czy Disneyowską „Fantazję” z muzyką różnych klasyków – muzyka jest w nich równie ważna, co sam obraz, tym bardziej, że prawie w ogóle nie ma w nich dialogów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones